O nás

Vítejte na eshopu francouzských vín!

Najdete zde zajímavá, kvalitní vína z různých vinařských oblastí Francie. Například Bordeaux, Languedoc, Alsasko, Burgundsko nebo Gaskoňsko.

Vína vybíráme již z výběru vín určeného primárně pro zásobování francouzských restaurací, což znamená, že všechna vína mají velice dobrý poměr kvality a ceny. A díky tomu máme skvělé podmínky pro následný výběr vín pro české zákazníky.

I přes to že vína již prošli výběrem zkušených Francouzů se snažíme ke každému vínu přistupovat individuálně. Dovážíme především vína, která po určitou dobu sami ochutnáváme a nadále testujeme na soukromých ochutnávkách milovníků vína. Většinou jsou to vína, která mají svou osobitou historii a také ve Francii patří k velmi oblíbeným.

Protože se tato vína těší takové oblíbenosti a spotřebě v samotné Francii, jen zřídka dochází k jejich vývozu ve větším množství.  Když se některý z ročníků opravdu povede tak se vyprodá velmi rychle a je obtížné ho vůbec sehnat, my však máme možnost objednávat ročníky námi vybraných vín ještě dříve, než jsou vína hotová. Je tedy velmi malá šance, že je uvidíte na pultech supermarketů nebo v regálech vinoték.

A proto jsme tu my, abychom vám tuto jedinečnou chuť zprostředkovali a nabídli vám tak zajímavou alternativu k českému standardu. Myslím, že v široké nabídce našeho katalogu si vybere každý z vás.

 

O nás

Jak to začalo?

V devadesátých letech minulého století jsme s manželkou žili několik let ve Francii, kde jsem působil jako profesionální volejbalista a později i jako trenér mládeže. A tehdy jsme začali objevovat krásu francouzských vín ať už v kombinaci s francouzskou kuchyní nebo jen při posezení s přáteli. Jako volejbalista jsem měl to štěstí, že jsem se seznámil s rodinou, která se již po generace věnuje obchodu s vínem. A já tak získal nejen skvělé přátele, ale i skvělý zdroj kvalitních vín.

Když jsme se z Francie vrátili zpět do Čech, abychom založili rodinu, začal jsem podnikat v trochu jiném oboru, ale do Francie jsem stále pracovně jezdil několikrát do roka. Z počátku jsem vína vozil pouze pro vlastní potřebu a pro přátele. Ale jak šel čas, tak se poptávka po víně stále zvětšovala a já ho vozil čím dál víc. V roce 2012 jsem se rozhodl věnovat se vínu naplno. Začal jsem pořádat první ochutnávky a hledat kvalitní vína za dobrou cenu. V současné době mám stovky spokojených zákazníků po celé republice a Vína prezentuji převážně na společenských akcích a na mnoha golfových turnajích. Přesto jsem nikdy nevyužil žádné propagace nebo reklamy, vše je založeno pouze na osobní zkušenosti a kvalitě dovážených vín. Stálých zákazníků si velmi vážíme a tak objednaná vína dovážím většinou osobně a zcela zdarma.

Proto věřím, že by tato kvalitní francouzská vína mohla oslovit právě Vás.

A VOTRE SANTÉ!

NA ZDRAVÍ!

Martin Plešingr st.

 

Takový je příběh mého otce. Už od mého útlého věku se snažil mi předávat své zkušenosti. Zpočátku jsem fungoval jako jeho asistent. Jezdili jsme spolu pro vína do Francie a společně prováděli ochutnávky na různých akcích. Pozorně jsem poslouchal a učil se. Postupem času jsem toho o vínech věděl víc a víc. Začal jsem zjišťovat, že možná právě tohle je směr, kterým se chci vydat.

Neskutečně mě nadchla svoboda, kterou můj otec, coby podnikatel, má. A protože jsem z velké části právě po něm, našel jsem si cestu i k vínu samotnému. Rozhodl jsem se, že se pokusím postavit na vlastní nohy a vybudovat něco svého samozřejmě s pomocí mého otce.

Protože můj otec se stará o svou stálou klientelu, která si již na jeho služby zvykla nezbývá mu tolik času na nové zákazníky. A tak jsem přišel s projektem Jiný pití. Projektem, který má za cíl dodat nejen to kvalitní francouzské víno do vašeho obýváku, na váš firemní večírek, nebo na venkovní posezení s přáteli. Z vlastní zkušenosti vím, že právě posezení s přáteli u skleničky kvalitního vína patří k těm nejlépe stráveným večerům. Jsem si poměrně jist, že pokud jednou ochutnáte francouzské víno z našeho výběru, už nikdy nebudete mít potřebu ho kupovat v supermarketu. Rozdíl pocítíte s první kapkou na svém jazyku. Francouzské víno vás chytne a už nepustí. Stejně jako to udělalo mně a mnohým jiným. Ale abych nechválil jen vína z Francie, samozřejmě víme že i u nás se produkují skvělá vína, a proto již brzy najdete na našem eshopu výběr zajímavých Moravských vín. Pro náš eshop jsme se však rozhodli, stejně jako u francouzských vín, vybírat kvalitní vína většinou z menších vinařství na která v supermarketech pravděpodobně nenarazíte.

A pro ty z vás, kteří při posezení s přáteli preferují jiný pití než víno, už teď postupně připravujeme nabídku francouzských a belgických pivních speciálů.

U kterých to však nekončí. Do budoucna bychom vám rádi nabídli i crémanty, rumy, giny a jiný pití…

 

Věřím, že si z naší nabídky vybere každý z vás. A že spolu spolu se sklenkou Jinýho pití zažijete několik nezapomenutelných večerů.

 

Martin Plešingr ml.

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím